POKALER / ÖLGLAS, ett par, Kosta glasbruk, 1800-tal.

389519. POKALER / ÖLGLAS, ett par, Kosta glasbruk, 1800-tal.

Etsad dekor med jägare och vers "Gå ej på jagt med magen tom! Af mycken dryck, du skjuter bom." Signerade Kosta i dekoren. Höjd 24 cm.

Bruksslitage.

Gör en kostnadsfri värdering!

Bruksslitage.

Antal besök: 1 199