SKÅP / SKÄNK, bemålad fur, 1800-tal.

388474. SKÅP / SKÄNK, bemålad fur, 1800-tal.

Skåpdel med 3 st skåpdörrar med innanförliggande hyllplan, 6 st lådor samt 1 st lucka. Längd 118 cm, djup 42 cm, höjd 129 cm.

Senare bemålad i ljust gråvit färg, bruksslitage, repor, märken, sprickor.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 1 389