SKRIVPULPET, senbarock, fur, 1700-tal.

387887. SKRIVPULPET, senbarock, fur, 1700-tal.

4 st lådor, rester av bemålning med kineserier.
längd 41 cm, bredd 29 cm, höjd 26,5 cm.

Bruks- och åldersrelaterat slitage, kraftigt färgbortfall, slitage, reparationer. Senare nyckel.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 1 460