VAS, glas, "Savoy", Alvar Aalto, Iittala, Finland, 1900-tal.

387816. VAS, glas, "Savoy", Alvar Aalto, Iittala, Finland, 1900-tal.

Vit glasmassa. Etsad märkning "Alvar Aalto". Längd 20,5 cm, höjd 16,4 cm.

Smärre bruksslitage.

Gör en kostnadsfri värdering!

Smärre bruksslitage.

Antal besök: 4 513