BORDSLAMPOR, ett par, glas, Uno & Östen Kristiansson, Luxus, Vittsjö, 1960/70-tal.

387001. BORDSLAMPOR, ett par, glas, Uno & Östen Kristiansson, Luxus, Vittsjö, 1960/70-tal.

Fot i blå glasmassa, höjd 35 cm. Cylindriska skärmar i vit textil, innerskärmar i vit plast. Total höjd 60 cm.

Bruksslitage, lampskärmar med fläckar.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 1 319