BERTIL BRISBORG. Bordslampa, Böhlmarks, 1950-tal, modellen ursprungligen formgiven för Nordiska Kompaniet.

3866846. BERTIL BRISBORG. Bordslampa, Böhlmarks, 1950-tal, modellen ursprungligen formgiven för Nordiska Kompaniet.

Läderlindad mässingsstomme med plåtskärm, märkt med Böhlmarks logo samt modellnr. 15624, höjd ca 48 cm.

Bruksslitage, något skev skärm, Fungerade vid katalogiseringstillfället. Ingen funktionsgaranti lämnas.

Tema

Jubileumsauktion - Vi fyller 10 år, Höstkvalitet

Gör en kostnadsfri värdering!

Tema

Antal besök: 1 408