SKÅL på FOT, fajans, Stig Lindberg, Gustavsberg, 1900-talets mitt.

384953. SKÅL på FOT, fajans, Stig Lindberg, Gustavsberg, 1900-talets mitt.

Mönstrad dekor i bland annat gult och grönt. Höjd 17 cm, diameter 17 cm.

Bruks och åldersrelaterat slitage. Lätt krakelyr. Repor i botten.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 3 020