383752. DIVERSE GLAS, 3 delar, bland annat Vicke Lindstrand, 1900-tal.
Höjd 15 - 29,8 cm.
Skål, signerad Kosta LH (Vicke Lindstrand) 1692.
Vas, Kosta LH (Vicke Lindstrand) 1388.
Skulptur, fågel, ca 1970.
Bruksslitage, invändigt smuts på vas, 2 minutiösa nagg på skålens bas.