SPELBORD med dekor av lyra, empire, 1800-tal.

383241. SPELBORD med dekor av lyra, empire, 1800-tal.

Skiva med filtklädsel, fot med dekor av lyra, fotavslut med tassar samt hjultrissor.
Ihopfällt mått : Längd 86 bredd 42,5 höjd 79,5 cm.

Proveniens: Portugisisk diplomatfamilj.

Slitage, fanerskador, sprickor, fläckar.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 1 460