MARI SIMMULSON. Fat, keramik, signerad, Upsala-Ekeby. 1900-talets mitt.

381854. MARI SIMMULSON. Fat, keramik, signerad, Upsala-Ekeby. 1900-talets mitt.

Dekor i form av flicka katt. Mått 22 x 22 cm.

Smärre bruksslitage.

Mari Simmulson (1911–2000)

Gör en kostnadsfri värdering!

Smärre bruksslitage.

Mari Simmulson (1911–2000)

Antal besök: 2 565