4 uppläggningsfat, längd 23 - 40 cm.
1 skålfat, längd 26 cm.
1 kanna.
1 burk med lock.
12 tallrikar, diameter 17 cm.
12 assietter, diameter 21 cm.
12 tallrikar, diameter 25 cm.
12 djupa tallrikar, diameter 25 cm.
Bruksslitage.En tallrik 17 cm med kantnagg.
1 skålfat, längd 26 cm.
1 kanna.
1 burk med lock.
12 tallrikar, diameter 17 cm.
12 assietter, diameter 21 cm.
12 tallrikar, diameter 25 cm.