MATSERVIS, 55 delar, porslin. 1900-talets andra hälft.

380977. MATSERVIS, 55 delar, porslin. 1900-talets andra hälft.

4 uppläggningsfat, längd 23 - 40 cm.
1 skålfat, längd 26 cm.
1 kanna.
1 burk med lock.
12 tallrikar, diameter 17 cm.
12 assietter, diameter 21 cm.
12 tallrikar, diameter 25 cm.
12 djupa tallrikar, diameter 25 cm.

Bruksslitage.En tallrik 17 cm med kantnagg.

Gör en kostnadsfri värdering!

1 skålfat, längd 26 cm.
1 kanna.
1 burk med lock.
12 tallrikar, diameter 17 cm.
12 assietter, diameter 21 cm.
12 tallrikar, diameter 25 cm.

Antal besök: 455