JOSEF EKBERG. Ljusstakar och små fat, flintgods, 14 delar, Gustavsberg, signerade.

375757. JOSEF EKBERG. Ljusstakar och små fat, flintgods, 14 delar, Gustavsberg, signerade.

2 ljusstakar, höjd 8,5 cm
3 ljusstakar, diameter 12,5 cm
6 ljusstakar, diameter 8,3 cm
3 mindre fat, diameter 7,5 cm.

Bruksslitage
Nagg på undersidan av några ljusstakar.

Josef Ekberg (1877–1945)

Gör en kostnadsfri värdering!

2 ljusstakar, höjd 8,5 cm
6 ljusstakar, diameter 8,3 cm

Bruksslitage

Josef Ekberg (1877–1945)

Limhamns Auktionsbyrå OLD
Antal besök: 1 040