FICKUR, silver, "spindelur", 1800-tal.

371114. FICKUR, silver, "spindelur", 1800-tal.

Fickur, diameter 44,5 mm, vikt 85 gram. Kockfodral 51,5 mm, vikt 21 gram. Klockfodral, silver, diameter 51,5 mm, vikt 21 gram.

Slitage. Märken. Repor. Hårstråspricka på urtavlan. Ej funktionstestad.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 1 175