Fickur, diameter 44,5 mm, vikt 85 gram. Kockfodral 51,5 mm, vikt 21 gram. Klockfodral, silver, diameter 51,5 mm, vikt 21 gram.
Slitage. Märken. Repor. Hårstråspricka på urtavlan. Ej funktionstestad.