FICKUR, silver, spindelur, "John Hood", Cupar Fife, Skottland. 1800-talets mitt.

371082. FICKUR, silver, spindelur, "John Hood", Cupar Fife, Skottland. 1800-talets mitt.

Märkt John Hood, No. 1871, Cupar Fife. Diameter 47,5 mm, vikt 110 gram. Klockfodral, silver, diameter 55 mm, vikt 59 gram. Klockkedja, vit metall, längd 30 cm.

Slitage. Märken. Repor: Bucklor. Ej funktionstestad.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 2 437