370915. BORDSLAMPOR, ett par, glas, Maria Theresia-stil, 1900-tal.
4 st ljusarmar vardera, behängd med prismor samt obelisker.
Höjd ca 45 cm, diameter 37 cm.
Bruksslitage, obelisker med nagg, löst toppornament, ett saknas, enstaka saknade prismor, ett par lösa prismor medföljer.