BORDSLAMPOR, ett par, glas, Maria Theresia-stil, 1900-tal.

370915. BORDSLAMPOR, ett par, glas, Maria Theresia-stil, 1900-tal.

4 st ljusarmar vardera, behängd med prismor samt obelisker.
Höjd ca 45 cm, diameter 37 cm.

Bruksslitage, obelisker med nagg, löst toppornament, ett saknas, enstaka saknade prismor, ett par lösa prismor medföljer.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 1 031