ARMBANDSUR Lanco Barracuda, stål, automatic.

3705474. ARMBANDSUR Lanco Barracuda, stål, automatic.

Armband "Tropic" i gummi.
Diameter ring utan krona 38 mm.
Lanco-tag från butiken hänger kvar.
Skyddsplast kvar på locket.

Karlstad Hammarö Auktionsverk kommer inom det närmaste sälja en större mängd med Lanco-klockor. Samtliga härstammar från en herre som var återförsäljare av framförallt Lanco på 1960 och 70-talet.

Framstår som nära på obrukad, obetydligt åldersrelaterat förvaringsslitage.
Fungerade vid katalogiseringstillfället. Ingen funktionsgaranti lämnas.

Gör en kostnadsfri värdering!

Armband "Tropic" i gummi.
Skyddsplast kvar på locket.

Antal besök: 1 500