KARMSTOLAR, ett par, Svensk Fur, Göran Malmvall, Karl Andersson och söner, 1900-talets andra hälft.

369385. KARMSTOLAR, ett par, Svensk Fur, Göran Malmvall, Karl Andersson och söner, 1900-talets andra hälft.

Fanérade i furu. Svängda ryggar.

Slitage. Fläckar. Lagningar av en stols armstöd. Mindre torrsprickor. Limmade ben med limrester.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 1 037