KAFFEKOPPAR och MOCCAKOPPAR med FAT, 34 delar, "Vinranka", Hackefors, 1900-talets mitt.

369353. KAFFEKOPPAR och MOCCAKOPPAR med FAT, 34 delar, "Vinranka", Hackefors, 1900-talets mitt.

6 st kaffekoppar, höjd 6,3 cm.
6 st kaffefat, diameter 11,3 cm.
6 st assietter, 13 x 13 cm.
1 st gräddkanna, höjd 9 cm.
6 st moccakoppar, höjd 9 cm.
6 st moccafat, diameter 11 cm.
1 st serveringsfat, 18 x 18 cm.
2 st lövformade fat, längd 9 cm.

Bruksslitage.

Gör en kostnadsfri värdering!

6 st assietter, 13 x 13 cm.
1 st gräddkanna, höjd 9 cm.
6 st moccakoppar, höjd 9 cm.

Bruksslitage.

Antal besök: 2 611