3691877. PANELUR, Volvo, 1900-talets första hälft.
Ur monterat i träplatta.
Manuell.
Diameter på uret: 85 mm
Träplatta: 15,5x18,5 cm.
Fungerade vid katalogiseringstillfället. Ingen funktionsgaranti lämnas. Brukslitage, färgbortfall på visare förekommer.