VILSTOL, "Kavaljeren", Design G A Berg, Bröderna Andersson, 1900-tal.

Böjträ med fårskinn.
Längd: 135cm. Rygghöjd: 95cm.

Bruksslitage.

Böjträ med fårskinn.
Längd: 135cm. Rygghöjd: 95cm.

Bruksslitage.

Föremålsnr
368086
Antal besök: 4 003