811. SLAGLÅSGEVÄR. I.S. MECKEL A SVERIN.

SLAGLÅSGEVÄR. I.S. MECKEL A SVERIN.
811. 3677630. SLAGLÅSGEVÄR. I.S. MECKEL A SVERIN.

Oktagonal och räfflad pipa ca 86 cm, kaliber ca 18mm, signerat lås "I.S. MECKEL A SVERIN", ändrat från flintlås, snälltryck, träkolv med hornnäsa och mässingsbeslag, kolvlåda, träladdstake.

Skador och slitage, lagningar.

Tema

Höstens vapenauktion

Gör en kostnadsfri värdering!

Tema

Höstens vapenauktion

Katalognr
811
Antal besök: 951