SERVERINGSBORD, teak och mässing, 1900-tal.

367047. SERVERINGSBORD, teak och mässing, 1900-tal.

Skiva med gallerkant i mässing, låda i sargen. Hjulförsedda ben. Uppfällbara sidostycken på bordskivan. Längd 55 - 91 cm, bredd ca 36 cm, höjd 59,5 cm.

Bruksslitage, konsolerna till sidostyckena behöver justeras något.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 826