JÄRNSÄNG, mässingsdetaljer, nr 890, 18-/1900-tal, Göteborgs Mekaniska Verkstad.

366403. JÄRNSÄNG, mässingsdetaljer, nr 890, 18-/1900-tal, Göteborgs Mekaniska Verkstad.

Korta tvärstänger ligger i ett paket (bild: mitt i sängen).
Tvärstängerna bildar ett rutmönster ihop med två längsgående stänger.
Gavelhöjder: 151 cm och 114 cm.
Utvändig längd 208 cm, invändig längd 200 cm.
Utvändig bredd 94 cm.
Enkelt isärtagbar i delar.
Plåtskylt: Göteborgs Mek.Verkstad Fabrikationsspecialitet Göteborg.

Slitage.

Gör en kostnadsfri värdering!

Utvändig bredd 94 cm.
Enkelt isärtagbar i delar.

Slitage.

Leiflers Auktionshus
Antal besök: 2 402