ÅNGMASKIN, Wilesco D24, 1900-talets andra hälft.

3637699. ÅNGMASKIN, Wilesco D24, 1900-talets andra hälft.

Ångmaskin på sockel i metall. Bredd 42 cm, höjd 39 cm.

Bruks och åldersrelaterat slitage. Metabithållare saknas. Visslan lös.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 1 194