SAMEKNIV, daterad 1923.

SAMEKNIV, daterad 1923.
363247. SAMEKNIV, daterad 1923.

Knivskaft i skuret horn, slida i horn och läder med skuren dekor i form av skidåkande samer. Total längd 20,5 cm.

Bruksslitage, mindre kniv saknas.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 1 688