SVEN-ARNE HÖKENSTRÖM "HÖKEN". Olja på pannå. Skiss för fönster till synagoga. Signerad.

362719. SVEN-ARNE HÖKENSTRÖM "HÖKEN". Olja på pannå. Skiss för fönster till synagoga. Signerad.

159 x 109 cm.
Förlaga till en av tolv glasfönster i Synagogan på Södermalm. Föreställande Juda stam/lejonets stam.

Gör en kostnadsfri värdering!

159 x 109 cm.

Antal besök: 5 406