STOLAR, 4 st, med tyg "Tulpan" av Josef Frank, Svenskt tenn, 1900-tal.

362046. STOLAR, 4 st, med tyg "Tulpan" av Josef Frank, Svenskt tenn, 1900-tal.

Matstolar med genombruten spjälad ryggbricka
Rygghöjd 84 cm
Omklädda med tyg "Tulpan" designat av Josef Frank 1947 för Svenskt Tenn AB, Stockholm.

Bruksskick
Slitage och avskavningar.

Gör en kostnadsfri värdering!

Rygghöjd 84 cm

Bruksskick
Slitage och avskavningar.

Antal besök: 3 469