SOCKERSKÅL och GRÄDDKANNA, silver, rokokostil, Gewe, 1966. Vikt 177 gram.

361807. SOCKERSKÅL och GRÄDDKANNA, silver, rokokostil, Gewe, 1966. Vikt 177 gram.

Ciselerad dekor i form av rocailler samt lockknopp i form av blomsterstjälk. Förgylld insida. Gräddkanna, höjd 7,5 cm.
Sockerskål, höjd 5,3 cm.

Bruksslitage.

Gör en kostnadsfri värdering!

Sockerskål, höjd 5,3 cm.

Bruksslitage.

Antal besök: 3 365