788. FLINTLÅSGEVÄR , modell Tower, tillv.nr 1126.

FLINTLÅSGEVÄR , modell Tower, tillv.nr 1126.
788. 3601203. FLINTLÅSGEVÄR , modell Tower, tillv.nr 1126.

Piplängd 94,5 cm. Kaliber ca 20mm, träkolv med beslag och bakkappa av mässing.

Skador och slitage, skruvar saknas, lagningar.

Tema

Höstens vapenauktion

Gör en kostnadsfri värdering!

Tema

Höstens vapenauktion

Katalognr
788
Antal besök: 1 001