Handmålad dekor med förgylld pärlbård. 11 st kaffekoppar, höjd 5,5 cm. 11 st kaffefat, diameter 14 cm. 1 st kaffekanna, höjd 27,5 cm.
Bruksslitage, smärre nagg.