CARL DETERMEYER(1897 KARLSHAFEN - 1976 MÜNSTER). Assen Slott/Lippborg nära Beckum.

357693. CARL DETERMEYER(1897 KARLSHAFEN - 1976 MÜNSTER). Assen Slott/Lippborg nära Beckum.

sällsynt storformat akvarell på handgjort papper, signerad nedre högra, 66 cm x 98 cm.

ramen är skadad, akvarellens yta är lackerad.

Gör en kostnadsfri värdering!

Daniel Meyer Antiquitäten und Auktionen
Adress

Hörsterstraße 20
48143 Kreuzviertel
Tyskland

Placering
Hörsterstrasse 20
Antal besök: 3 524