VITRINSKÅP/BARSKÅP, med stenskiva, 1800-talets andra hälft.

356847. VITRINSKÅP/BARSKÅP, med stenskiva, 1800-talets andra hälft.

Skåp med hyllplan klädda i grönt tyg, bakstycke i spegelglas, belysning, skåpets övre del med stenskiva
Längd 85,5, bredd 47, höjd 145 cm.

De klädd hyllorna med synliga skarvar, ena sidoglaset med spricka, nyckel till övre lådan saknas, 2 cm kantlist saknas, bakstycket saknas, endast folierat glas sitter på plats, senare ombyggt, bruksslitage.

Nyckel/nycklar finns.

Gör en kostnadsfri värdering!

Nyckel/nycklar finns.

Nyköpings Auktionsverk
Antal besök: 1 450