VITRINSKÅP/BARSKÅP, med stenskiva, 1800-talets andra hälft.
356847. VITRINSKÅP/BARSKÅP, med stenskiva, 1800-talets andra hälft.
Skåp med hyllplan klädda i grönt tyg, bakstycke i spegelglas, belysning, skåpets övre del med stenskiva
Längd 85,5, bredd 47, höjd 145 cm.
De klädd hyllorna med synliga skarvar, ena sidoglaset med spricka, nyckel till övre lådan saknas, 2 cm kantlist saknas, bakstycket saknas, endast folierat glas sitter på plats, senare ombyggt, bruksslitage.