356540. FICKUR, 2 st, silver, "Alpina" och "L.U.C.", 1900-talets första halva.
"Albina", liten sekundvisare, diameter 49 mm, vikt 77 gram. "L.U.C.", liten sekundvisare, diameter 51 mm, vikt 85 gram.
Slitage. Repor. Märken. Skadade urtavlor. Bägge uren fungerar.