356227. HYLLSYSTEM, 4 delar, teak och mässing, David Rosén, Nordiska Kompaniet NK, 1900-talets mitt.
Märkta med skyltar från Nordiska Kompaniet. 2 skåp med invändig inredning med utdragbara lådor, höjd 74, bredd 60, djup 41cm.
2 st hyllor Längd 60, djup 26 höjd 125 cm.
Höjd 74, bredd 60, djup 41cm.
Bruksslitage.