Fanerad med mahogny, uppsats i marmor. 2 lådor samt skåpdel.
Höjd 78 / 105
Bredd 92.5
Djup 53
(cm)
(Tidigare proveniens Värmlands Säby Gård).
Bruksslitage, uppsatsen med lagning.
Höjd 78 / 105
Bredd 92.5
Djup 53
(cm)