BESTICK, silver bl.a. Jacob Engelberth Torsk (1836-1860), Stockholm.

355228. BESTICK, silver bl.a. Jacob Engelberth Torsk (1836-1860), Stockholm.

6 gafflar, silver, Jacob Engelberth Torsk, längd 22 cm, vikt 463 gram.
4 skedar, silver Julia Andersson, längd 21,5 cm, 1905, vikt 298 gram.
6 knivar, silver, okänd formgivare, otydliga stämplar, 399 gram.

Slitage. Monogram.

Gör en kostnadsfri värdering!

Slitage. Monogram.

Antal besök: 1 306