VICKE LINDSTRAND. Skulptur, glas, giraff, Kosta glasbruk. Signerad.

354494. VICKE LINDSTRAND. Skulptur, glas, giraff, Kosta glasbruk. Signerad.

Överfång i gul glasmassa, slipad och graverad dekor.
Höjd 31 cm.

Smärre bruksslitage.

Vicke Lindstrand (1904–1983)

Gör en kostnadsfri värdering!

Höjd 31 cm.

Smärre bruksslitage.

Vicke Lindstrand (1904–1983)

Antal besök: 6 893