PIEDESTAL, snidat trä samt marmor, Kina, 18/1900-tal.

350300. PIEDESTAL, snidat trä samt marmor, Kina, 18/1900-tal.

Inhandlad i Kina på 1940-talet av sjökapten.
Höjd 82, diameter ca 40 cm.

Bruksslitage, repor märken, smärre fläckar på marmorskivan.

Gör en kostnadsfri värdering!

Höjd 82, diameter ca 40 cm.

Antal besök: 824