350199. SOFFA, FÅTÖLJ samt BORD, 1930/40-tal.
Stoppad sits och rygg i röd möbelextil. Stomme i björk. Svängd modell. Soffa, längd 160, djup 67, rygghöjd 79 cm. Fåtölj bredd 60, rygghöjd 80 cm. Bord, Längd 93, bredd 63 höjd 64 cm.
Bruksksslitage, på textilen, stomme med repor och märken.