SKEDAR, 13 delar, silver, bl.a. Pehr Abraham Taxberg, Sundsvall samt G. Thulin, Halmstad. 1800-tal. Vikt 686 gram.

349420. SKEDAR, 13 delar, silver, bl.a. Pehr Abraham Taxberg, Sundsvall samt G. Thulin, Halmstad. 1800-tal. Vikt 686 gram.

Smeder; P.A. Taxberg, Sundsvall, G. Thulin, Halmstad, Petter Wigren, Malmö, J.P. Forsberg, Olof Abel Fernquist, Sundsvall, samt Guldsmedsaktiebolaget GAB och Finland. Längd 18,5 - 23 cm.

Bruks- och åldersrelaterat slitage.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 1 134