CARL MALMSTEN. Satsbord, 3 delar, "Släden", 1960-tal.

348076. CARL MALMSTEN. Satsbord, 3 delar, "Släden", 1960-tal.

Teak, rak form, de två mindre borden med hyllor av spjälor. Märkt med silverplakett Carl Malmsten "Jubileumsmodell 1988 Nr 320". Längd 80 cm, bredd 42 cm, höjd 61 cm, de mindre borden, längd 39, bredd 36,5, höjd 56 cm.

Bruksslitage. Mindre märke på ett av de mindre satsborden.

Carl Malmsten (1888–1972)

Gör en kostnadsfri värdering!

Carl Malmsten (1888–1972)

Antal besök: 6 108