347414. HARALD SALLBERG. "Riddarhustorget", etsning, tryckt signering samt datering 1926.
Fören för grafisk konst 1927.
25 x 38 cm.
Gulnad, bruksslitage.
Inramad med syrafri kartong 1995-07-18, Franssons glas, Djursholm.
Harald Sallberg (1895–1963)