Fläckig brun figur i jadeit med fina snidade detaljer. Längd 8 cm. Höjd 4 cm.
Proveniens: Gammal svensk samling. Figuren förvärvades i Hong Kong på 1980-talet.
Bruksslitage.
Bruksslitage.
Ange din plats för att se transportalternativ och priser.