SKÅL, porslin, motiv i form av drakar, Kina, 1800-tal.

345101. SKÅL, porslin, motiv i form av drakar, Kina, 1800-tal.

Dekor i underglasyrblått. Diameter 21,5 cm, höjd 10,2.

Bruksslitage.

Gör en kostnadsfri värdering!

Bruksslitage.

Antal besök: 671