CARL MALMSTEN. Matgrupp, 9 delar i teak, Herrgården, Bodafors.

3449302. CARL MALMSTEN. Matgrupp, 9 delar i teak, Herrgården, Bodafors.

Matgrupp i teak ur serien Herrgården. Bord med 2 iläggsskivor à 55 cm samt 6 stolar. Bord med förvaring i utdrag för iläggsskivor. Brännstämplat.
Mått bord: längd 140, bredd 100, höjd 74 cm. Största längd med två ilägg 250 cm
Mått stol: höjd 84 cm, sitthöjd ca. 44 cm.

Smärre bruksspår, enstaka repor och märken. Samtliga stolar med torr stoppning.

Carl Malmsten (1888–1972)

Tema

Vårkvalitetsauktion

Gör en kostnadsfri värdering!

Carl Malmsten (1888–1972)

Tema

Vårkvalitetsauktion

Föremålets betalsätt

BetalkortBankgiroBanköverföring

Leverans

: Ange din plats

Ange din plats för att se transportalternativ och priser.

Antal besök: 1 231