SKÅP, bemålad fur, Allmoge, 17/1800-tal.

344538. SKÅP, bemålad fur, Allmoge, 17/1800-tal.

Två skåpluckor med innanförliggande hyllplan. Röd originalfärg. Längd 125 cm, djup 34 cm, höjd 120 cm.

Bruks- och åldersrelaterat slitage, sprickor, märken.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 1 131