BOCKBORD, bemålat trä, Allmoge, 17/1800-tal.

344177. BOCKBORD, bemålat trä, Allmoge, 17/1800-tal.

Längd 243 cm, bredd 101 cm, höjd 76 cm.

Bruks- och åldersrelaterat slitage, sprickor, märken. Senare bemålad med vit lackfärg.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 676