OIDENTIFERAD KONSTNÄR. Väggmålning, sannolikt Dalmålning på väv, 17/1800-tal.

343886. OIDENTIFERAD KONSTNÄR. Väggmålning, sannolikt Dalmålning på väv, 17/1800-tal.

Uppfodrad på duk.
Cirka 61 x 72 cm.

Bruks- och åldersrelaterat slitage, sprickor, märken.

Gör en kostnadsfri värdering!

Uppfodrad på duk.
Cirka 61 x 72 cm.

Antal besök: 1 749