SPILLKUM / VISPSKÅLAR, 4 st, flintgods, bl.a. Gefle porslinsfabrik och Gustavsberg, 1900-talets första hälft.

343854. SPILLKUM / VISPSKÅLAR, 4 st, flintgods, bl.a. Gefle porslinsfabrik och Gustavsberg, 1900-talets första hälft.

Längd 31,3 - 36 cm.

Brukssitage, märken, mindre skålar med nagg på pipen.

Gör en kostnadsfri värdering!

Längd 31,3 - 36 cm.

Antal besök: 3 261