34385. MAT- och KAFFESERVISDELAR, 25 delar, bland annat Rörstrand, Hartporzellan Rheinpfalz.
Rörstrand:
8 tallrikar, diameter 26 cm.
2 djupa tallrikar, diameter 22,5 cm.
4 assietter, diameter 18 cm.
Uppläggningsfat, diameter 35 cm.
Uppläggningsfat, längd 28 cm.
Såsskål.
Uppläggningsskål, Gustavsberg, längd 30,5 cm.
8 mockakoppar med fat, Hartporzellan Rheinpfalz.
Bruksslitage, enstaka nagg.